Google aramalarında İlk 5 sonuç olarak çıkan referanslarımızdan küçük bir kısmı;

Google Arama Terimi Ort. Konum Arama Sonucu Arasında Sonuç
vale 1. sıra 3.680.000.000 elitvalepark.com
masaj kursları 2. sıra 1.200.000 masajakademisi.com
wc kabin sistemleri 1. sıra 261.000 sander.com.tr
istanbul güzellik kursu 1. sıra 6.370.000 guzellikakademisi.com
edirne ambar 1. sıra 858.000 guvenambari.com.tr
tela terlik 3. sıra 224.000 telaterlik.com
selefon tutkalı 1. sıra 7.190 armapolimer.com.tr
elmas peeling 1. sıra 269.000 cevriyeguzellik.com
bahçe kapısı 3. sıra 5.750.000 cihancit.com
5 nokta lifting 1. sıra 296.000 drrustemalbayrak.com.tr
göktürk botanik 3. sıra 90.200 akkusbotanik.com
apretan 3. sıra 830.000.000 armapolimer.com.tr
ombre kaş pudralama 1. sıra 13.100 cevriyeguzellik.com
bahçeye basketbol sahası 2. sıra 22.900.000 cihancit.com
kaş alma eğitimi 2. sıra 63.600.000 guzellikakademisi.com
ray dolap modelleri 1. sıra 2.450.000 raydolap.com
raylı dolap 2. sıra 741.000 raydolap.com
katlanır kapaklı dolap 4. sıra 1.270.000 raydolap.com
masaj öğrenme kursları 1. sıra 1.140.000 masajakademisi.com
sarigerme property for sale 1. sıra 28.700 sarigermeproperty.com
sarıyer boks salonu 2. sıra 362.000 sariyersavunma.com
rögar bileziği 2. sıra 43.800 temizelyapi.com
fırat koruge boru 3. sıra 73.000 temizelyapi.com
horeca ürünleri 2. sıra 986.000 tunax.com.tr
mermer havlu peçetelik 2. sıra 47.600 womadecor.com
portakal kabuğu epoksi 2. sıra 29.400 zirveepoksi.com

 

SEO (Search Engine Optimization); bir web sitesinin belirli anahtar kelimeler için arama motorları sonuçlarında en yüksek sıralarda çıkmasını sağlamaktır. Bir web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilmesi için birçok etken bulunur. Bunlardan en önemlileri; web sitenize bazı sitelerden link verilmiş olması, web sitenizde bulunan tüm sayfaların optimizasyon kurallarına göre dizayn edilmiş olmasıdır.

Web Sayfanızı Neden Google la Kaydedilmeli ?

21. yüzyılda bilindiği üzere internet sayfaları kurumlar için artık olmazsa olmazı haline gelmiştir. Dünyaya baktığımızda kullanılan internet adreslerinin yarım milyarın üzerinde ve hergeçen gün bu rakam artmaktadır. Kullanıcılar istediği ürün ve-veya hizmeti alabilmeleri için bu adresleri ezbere bilmeleri gerekir. Böyle bir şeyin olamayacağı için Google arama motoruna kaydını yaptıran internet sitelerini sanki bir telefon fihristi gibi alfabetik sıraya dizerek, internette aradığımızı hemen ve doğru şekilde bulmamızı sağlar. Örneğin, internette daha önceden gezmiş olduğunuz bir bilgisayar firmasının olduğunu, şirket isminin Aksisnet Bilgisayar olduğunu ve internet adresininde www.aksisnetpc.com olduğunu varsayalım. Ancak bu firmaya daha sonrada ulaşmak istediğinde adresi hatırlamanız zordur. Ama google.com adresine girerek şirketin adını yazarak bu adrese ulaşabilirsiniz. Veya bir başka örnekle, arabanızın paspaslarını veya koltuk kılıflarını değiştirmek için bulunduğunuz semtte dükkanı olan bir oto parçacısından iş yerinin internet adresini nereden tahmin edebilirsiniz ki ? Ama google.com adresine girerek arama motoruna istediğimz ürüne, fiyatına, , firma bilgilerine vb. hizmetleri veren kurumlara ulaşabilirsiniz…

 

seo

 

Web Sitemin Arama Motorlarına Eklendiğini Ne Zaman Göreceğim ?

Sitenizi bir arama motoruna, rehbere veya link sayfasına başarıyla kaydettikten sonra sitenizi ekleyip eklememek o sitelere kalmıştır. Link sayfalarının çoğu otomatiktir ve anında sitenizi ekleyecektir. Infoseek, Excite gibi belli başlı arama motorları sitenizin kaydolmasından bir-iki hafta sonra sitenize bir "örümcek" gönderecektir. Bu örümcek web sitenizi okuyacak, sınıflandıracak ve listelemek için sıraya alacaktır. Bu tür arama motorlarına kaydolmak için gerekli süre her gün değişir ve çeşitli faktörlere bağlıdır.Bir numaralı kural, sitenizin ana arama motorlarından herhangi birinde görüntülemeye başlaması için en az üç veya dört hafta beklemeniz gerektiği, geri kalanında görüntülenmesi için de üç aya kadar süre geçmesi gerektiğidir. Ancak bazen bu süre çok daha kısadır. Bu da web sitenizi 1den fazla kaydetmenizi gerektiren sebeplerden biridir.

Başka Firmalarında Kayıt Yaptığını Gördüm, Sizin Farkınız Nedir ?

Evet, onları biz de gördük! Internette bir şey ararken kaç tane arama motoruna gidersiniz? 2000-5000 tane kanala kayıt yapan firmalar, web sitenizi link sayfalarının en altına gönderiyorlar. Web siteniz sundukları kanallar artık yayından kaldırılmış olabilir veya sadece ticari amaçlarla e-mail adresi toplamak için yaratılmış olabilir. Bu kayıt hizmetlerini kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Unutmayın, web sitesi promosyonunda kalite, miktardan üstündür. Ama Aksisnet size her ikisini de birlikte sunuyor.

En önemli arama motorlarından olan Google da sitenizi ilk sayfada çıkaralım. Nasıl mı?

Siteniz başta Google, AOL, Altavista, Yahoo, Msn, dmoz , HotBot, Lycos… gibi önemli arama motorlarına kaydedilecek. Arama motorlarında 1. sayfada çıkmanız için de kayıt sırasında arama motorlarına verilen kelimelerin Sitenize doğru şekilde optimizasyonu sağlanacak.

Bu Hizmetin Size Avantajı Ne Olacak ?

Sitenizin ziyaretici sayısı artarak, yeni müşterilere ulaşacaksınız. Kaliteyi, güveni, müşteri memnuniyetini kurumunuza kazandıracak. Reklam maliyetiniz sıfıra düşecek. Dolayısıyla pazar payını artırarak rakiplerinizi geride bırakacaksınız. Bırakın müşteri aramayın, müşteriler sizi bulsun. Rakiplerinizden önde olun çok kazanın? Kendi sektörünüzde ilk aranan olmak istediğinizi duyar gibiyiz.

web tasarım ihtiyacınızı giderelim

ZANAATİMİZİ YAPIYORUZ