Negatif anahtar kelimeler

Reklamların yanlış aramalarda gösterilmemesi için eşleme türlerini kullanma. Örneğin; Scooter anahtar kelimesinin önüne eksi işareti eklediğinizde anahtar kelime negatif olur (-scooter). Yani bir kullanıcı, aramasına bu negatif anahtar kelimeyi eklerse reklamlar gösterilmez.

Dinamik Arama Ağı Reklamı

Sitenizdeki her sayfa için reklam oluşturup bu reklamların her biriyle ilgili anahtar kelimeler eklemek yerine, reklamlarınızı özelleştirip hedeflemek amacıyla Google'ın siteniz hakkında edindiği bilgilerden yararlanırsınız.

Anahtar Kelime Eşleme türlerini karşılaştırılması

Anahtar kelimeleriniz için doğru eşleme türünü seçmek, reklamlarınızı doğru kullanıcılara göstermenize yardımcı olabilir. Eşleme türlerinin erişiminizi nasıl genişlettiğini veya daralttığını görmek için aşağıya bakın.

Tam eşleme

Tam eşleşmeyi kullanmak için anahtar kelimelerin başına ve sonuna köşeli parantez koyun. Böylece reklamlarınız yalnızca arama ile anahtar kelimeniz aynı anlama geliyorsa gösterilir.

Sıralı eşleme

Anahtar kelimelerin başına ve sonuna tırnak işareti konması, onları sıralı eşlemeye dönüştürür. Bu, yalnızca tırnak işaretlerinin arasındaki anahtar kelimeler veya yakın varyasyonları bir kullanıcının arama terimiyle eşleşiyorsa reklamlarınızın gösterilmesini sağlar.

Geniş eşleme düzenleyici

Bir anahtar kelimenin önüne + işareti eklemek, onu geniş eşleme düzenleyiciye dönüştürür. Bu, yalnızca anahtar kelime veya yakın varyasyonları arama terimlerinin herhangi bir kısmındaysa reklamlarınızın gösterilmesini sağlar.

Geniş eşleme

Geniş eşleme (varsayılan eşleme türü),  kullanıcının arama terimlerinde belirli bir anahtar kelime (veya yazım yanlışları, eş anlamlılar gibi varyasyonlar ya da ilgili aramalar) varsa reklam gösterimini tetikler.

web tasarım ihtiyacınızı giderelim

ZANAATİMİZİ YAPIYORUZ